Pečky 2018: Největší výstava modelových kolejišť v ČR

V sobotu 26.5.2018 jsem měl možnost zúčastnit se největší výstavy modelové železnice v ČR, která se konala v Pečkách. Na výstavě se objevilo opravdu velké množství vystavovatelů i prodejců a tak zabralo dost času projít celou výstavu. Aby mi něco neuteklo, tak jsem celý areál prošel raději několikrát a jako obvykle jsem udělal i několik záběrů pro ty, kteří se nemohli zúčastnit.

Jako každý rok, tak i letos bylo na výstavě k vidění mnoho měřítek. Od nejmenšího T (1:450), přes Z (1:220), N (1:160), TT (1:120), H0 (1:87) až k větším měřítkům jako je G (1:22,5). Každé měřítko má něco do sebe. Na velkém je snažší vystihnout více detailů, ale zase se hůře vejde do malého prostoru. Řekl bych, že mezi modeláři jsou nejoblíbenější měřítka N, TT a H0. Kromě jízdy vlaků je na kolejištích k vidění stále více interaktivních a pohyblivých scén, které zaujmou nejen děti, ale také jejich rodiče. Některé tyto pohyblivé scény můžete vidět i na přiloženém videu na konci článku.

Funkční modelová kolejiště nebyla to jediné, co jste mohli na výstavě vidět. Objevilo se i velké množství prodejců vláčků i doplňků. A také spousta bazarových a použitých modelů bylo k zakoupení. 

Pro unavené návštěvníky bylo k dispozici občerstvení v podobě grilovaných klobásek, či bramboráků a točeného piva či malinové limonády. Bohužel míst k sezení nebylo zrovna mnoho, ale během trvání výstavy se lidi u stolů prostřídali.

Řekl bych, že tato výstava je velkým zážitkem nejen pro rodinu s dětmi, ale také pro zkušené a zapálené modeláře. Každý si našel to své. Posoudit můžete také sami z přiložené galerie a videa.

Video

 

Fotogalerie

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

*

motorcycle fairings for sale Wholesale Honda Fairing Kits cheap suzuki fairings cheap ABS Fairings cheap Kawasaki fairings cheap yamaha fairings
cheap trx home cheap trx trainer cheap trx training TRX Suspension Training trx pro4 trx home2 trxhometrainer