Zábava pro děti i dospělé – Parní Olympia 2018

V sobotu 2.6.2018 jsem se zúčastnil každoroční akce Parní Olympia 2018, která se konala za nákupním centrem Olympia v Brně. Jednalo se především o setkání železničních modelářů větších měřítek, kteří přivezli své vlaky a jezdily po parkové dráze. Pojďme se blíže podívat na průběh celé akce.

Parková dráha za Olympií je v provozu každý víkend od května do října a je přístupná veřejnosti. Celá trať měří přibližně 1500 m a jedna cesta trvá asi 12 minut. Za tento čas projedete vláčkem celý park za Olympií. Celá trať je pěkně zasazena do celého objektu tak, aby nenarušila okolí a zároveň i bylo něco k vidění. Jako poslední novinkou je například nádherný železniční most. Také je k vidění několik železničních přejezdů přes cestičky parku. Pro děti i dospělé je to pěkná projížďka vláčkem. 

Parní Olympia je však něco víc, než jen projížďka vláčkem. Modeláři si sem přivezou své mašinky a také na nich vozí lidi. V tu chvíli jezdí jeden vláček za druhým a různě se potkávají, houkají a dýmí. Je to skutečně nádherná podívaná a také si užijete spoustu zábavy. Video z celé akce můžete vidět níže.

Součástí akce Parní Olympia je také přehlídka různých parních strojů, jako například parní válec, kterým se můžete dokonce i projet nebo demonstrace hašení požáru parním hasičským vozem. 

Video

 

Fotogalerie

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

*

motorcycle fairings for sale Wholesale Honda Fairing Kits cheap suzuki fairings cheap ABS Fairings cheap Kawasaki fairings cheap yamaha fairings
cheap trx home cheap trx trainer cheap trx training TRX Suspension Training trx pro4 trx home2 trxhometrainer