cz flag en flag

Návod k použití digitální centrály TCS

[featured_image]
Stáhnout PDF
Download is available until [expire_date]
 • Version 1.1.x
 • Stáhnout 1034
 • Velikost souboru 11 MB
 • File Count 1
 • Datum vytvoření 17.4.2021
 • Poslední úprava 9.11.2023

Návod k použití digitální centrály TCS

Obsahuje PDF dokument, ve kterém se můžete dočíst, jak správně používat TCS centrálu, jak ji propojit s Android aplikací a také se stávajícími programy na počítači. Obsahuje také popis všech funkcí a možností rozšíření.

Tento návod je vždy přibalován i ke každé centrále, ale aktuální je vždy jen na tomto místě. 

Verze centrály: 1.1.x
Verze aplikace: 1.1.x

Kompletní návod je pravidelně aktualizován a je doporučeno si jej před používáním centrály celý přečíst.

Prodej tohoto produktu skončil. Nová verze centrály je k dispozici ZDE.

 

Další návody a videonávody

 

Videonávod: Změna adresy digitální lokomotivy (zápis a čtení CV) Automatizovaný železniční přejezd Ovládejte kolejiště počítačem
(Zpětné hlášení S88 + RocRail)
 
Správa uživatelů a přiřazování vlaků Řešení ovládacího pultu na digitálním kolejišti s modulem TCO
(+ návod na multidekodér z DCCDoma)
Jak přejít na digitál (DCC) [3]: Jak to celé zapojit a rozjet lokomotivu?

 

5 thoughts on “Návod k použití digitální centrály TCS

  1. admin Post author

   Zdravím,
   hlavní výhody jsou vypsány zde: http://www.zavavov.cz/cz/tcs/. Oproti Z21 je to hlavně použití jiného protokolu na LAN, takže je možné využít router, který máte běžně doma. Také automatické nastavení IP adresy a vyhledání v Android aplikaci (odpadá složité nastavování a zadávání adresy). Navíc umožňuje správu vlaků tak, aby někdo nemohl sebrat vlak někomu, kdo už ho ovládá. Navíc podpora S88. Načtení celé databáze vlaků i doplňků do aplikace. Vždy když přijde někdo další s aplikací, načte se jednoduše vše. Umožňuje také uživatelská práva a přiřazování vlaků jednotlivým uživatelům. Spolupracuje s programy jako například RocRail, ModelJop (pouze s novou verzí, která se teprve chystá). Bude umožňovat brzy připojení na WiFi. A je toho opravdu spousta. Jsou to možná pro někoho detaily, ale především spolehlivost a jednoduchost je nejdůležitější. Navíc aktualizace zdarma přímo z Android aplikace.

 1. Antonín Volhejn

  Dobrý den, jsem vlastníkem Vaší centrály. Se kterou jsem moc spokojený. Jen mi proběhla hlavou myšlenka ohledně přesnější detekce vlaků na trati. Již je rozšířená komunikace v dekodérech mašin RailCom. Rád bych tuto funkci používal. Byla by možnost o toto rozhraní rozšířit digitální centrálu? Jde mi o problém při přechodu z ručního ovládání do automatického v programu RocRail, kde s detekcí S88 je vidět obsazená kolej, ale není vidět jakým vlakem.

  1. admin Post author

   Dobrý den,
   opravdu mě těší Vaše spokojenost s centrálou i nápad použití RailCom. V minulosti jsem se již nad tím zamýšlel a rád bych něco takového v centrále měl, bohužel to však není úplně jednoduché a neobejde se to bez zásahu do hardwaru produktu. Proto jsem byl nucen to odložit. Většinou se snažím o to, abych všechny změny a novinky dokázal dát i lidem, kteří již centrálu mají, aby nebyli znevýhodněni. Každopádně i tak mám ve vývoji pár věcí, které by z pohledu hardwaru povýšili centrálu zase dál, ale je na to málo času. Nyní má nejvyšší prioritu dokončení bezdrátového ovladače (www.zavavov.cz/cz/tcs-rc/). Rozhodně nad využitím RailCom budu nadále přemýšlet. Děkuji a přeji hezký den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

1
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics