Malé depo místo nočního stolku – vitrínka na vlakové soupravy

Vozový park se pomalu rozšiřuje a na moje malé nádraží už se všechny vlaky a soupravy nevejdou. Co s tím? Není tomu tak dlouho, co jsem začal vlaky a soupravy přesouvat do vitríny. Ale pak je otravné, když chci celou soupravu přenést na kolejiště. Co teda s tím? To si řekneme v následujícím článku…

Dlouho jsem přemýšlel, jak vitrínu připojit na kolejiště a nakonec jsem došel k tomu názoru, že když dám pryč noční stolek, bude tam akorát místo na vitrínu, která bude připojená na kolejiště – tedy jinak řečeno malé depo o třech kolejích, do kterého se vejde i delší souprava a to celé zakryté plexisklem.

Koupil jsem tedy dostatečně vysoký nábytek v obchodním domě IKEA, na který jsem si ještě udělal vyvýšenou desku, do které je možné vrtat a také lepit tak, abych nepoškodil police z IKEA. Na tento díl se vešly akorát tři koleje, které přes výhybky spojuje jedna kolej z kolejiště (viz fotografie). Aby se na modely neprášilo, tak jsem udělal zakrývací část z plexiskla.

Do zakrývacího plexiskla jsem udělal ještě otvor na magnetech tak, aby bylo možné z depa vyjet i bez sundávání celého zakrytí (viz video).

Cesta do depa je mírně do kopce, ale vlak to v pohodě vyjede. První zkoušky jízd můžete vidět na následujícím videu.

Nakonec došlo k zaštěrkování kolejí a také trochu zatravnění.

Galerie

Videa

Další videa zde budou brzy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics