cz flag en flag

Strašidelné město v H0 – podzim a Halloween na kolejišti

Vzhledem k malému prostoru kolejiště si s vlaky moc srandy neužiju a tak jsem se začal věnovat více detailům na kolejišti, které se průběžně mění v závislosti na ročním období a také na sezóně. Období v říjnu je opravdu pestré díky svým barvám a taky strašidlům. Někdo tomu říká dušičky a někdo Halloween. Říkejte si tomu, jak chcete, ale vyřezávali jsme dýně jako malí všichni. A kdo nemá rád trochu těch strašidel a tajemství. Podívejme se, co nám letos podzim přinesl na kolejišti.

Strašidelné kino

Novým nápadem bylo Halloweenské kino na seně po vzoru jednoho z dílů seriálu Průměrňákovi. Vzhledem k tomu, že se objevily super balíky sena od značky NOCH, tak to nebyl vůbec problém. Jen kde přehrávat ten film? První pokus mířil k vlastnímu řešení a tak jsem strávil celou neděli programováním. Říkal jsem si: “Jo, to budu mít za dvě hodiny hotové.” Jako obvykle jsem se mýlil. Nakonec jsem se uchýlil k jednoduchému řešení se starým mobilním telefonem. Přehrával se film Hokus Pokus a pak také Velká dýně Charlieho Brauna.

Na krátké video se můžete podívat tady.

A pár fotek ze stavby.

Vlak duchů s drákulou

Před rokem nebo dvěma se objevil opravdu krásný halloweenský vlak od Märklina. Samozřejmě působí trochu víc, jako hračka, ale v každém z nás se skrývá i malé dítě a rádi si hrajeme. Tehdy jsem si pořídil alespoň vagóny z toho vlaku. Bylo nutné vyměnit kolečka, protože zkratovaly koleje – vlak je dělaný na tříkolejnicový systém Märklin. Chtěl jsem i lokomotivu, ale bál jsem se za ni dát tolik peněz, když ani nebude na mých kolejích jezdit.

Náhodou jsem však na lokomotivu narazil za poloviční cenu na veletrhu ve Vídni. Pokusil jsem se ji upravit a už jezdí i na dvoukolejnicovém digitálním kolejišti.

Video jízdy vláčku mám jen z minulého roku.

A letos jen fotografie.

E.T. Mimozemšťan a Krotitelé duchů

Aby těch scén nebylo málo, tak na okraji nádraží se objevil E.T. z filmu E.T. Mimozemšťan a k této situaci byli přivoláni Krotitelé duchů. Více si můžete prohlédnout na fotkách.

Michael Myers a Čarodějnice

Nejnovějšími přírůstky jsou dvě nové postavičky, na které jsme s přítelkyní narazili náhodou ve Vídni. A těmi jsou známý vrah z filmu Halloween – Michael Myers a pak čarodějnice, i když se se možná hodí více na konec dubna.

Podzim

Na začátku října už se na kolejišti objevil i podzim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics