cz flag en flag

Jak nejlevněji nechat vyrobit profi PCB desky plošných spojů v Číně?

Už nějaký ten pátek se zabývám elektrotechnikou a desky plošných spojů jsem si kreslil buď sám fixou nebo mi je dělali kamarádi fotocestou. Na vysoké škole jsem pak měl možnost několikrát nechat udělat desky s nepájivou maskou a popisem. Bylo to nesrovnatelné, ale taky nesrovnatelně drahé. Nedávno jsem však narazil na čínskou stránku, kde vyrábějí desky na zakázku a vyzkoušel to!

logo

Adresa stránky je http://www.allpcb.com/. Na stránce si hned můžete vypočítat cenu, podle velikosti návrhu a použitých technologií. Je to velice jednoduché. Jen to poštovné je trochu dražší. I když i tak to vychází levněji než u nás v ČR. 

Jakmile máte hotový Váš návrh plošného spoje, stačí jen vygenerovat GERBER data a poslat objednávku. Po celou dobu objednávky se o Vás stará asistent či asistentka. Návrh zkontroluje a poté jde teprve do výroby. Případně můžete ještě jednat o dalších věcech. Já například řešil, že chci dvě objednávky, za jedno poštovné. Asistentka mi vše spočítala a kalkulaci mi poslala. Opravdu se s nimi velice dobře jedná a najdou opravdu nejnižší ceny.

Jako příklad uvedu svou první objednávku. Výsledek můžete vidět na obrázcích níže. Snažil jsem se udělat desky o rozměru 74mm x 138mm. Desky byly navrhnuty v programu CadSoft Eagle. Celková cena za 10ks těchto desek byla $ 34.53 a to vycházelo na 871,61 Kč. To mi přijde jako opravdu pěkná cena. Desky jsou oboustranné s potiskem a nepájivou maskou. 

Při další objednávce (dva různé návrhy – obr. 2) jsem dostal od každého návrhu jeden kus desky navíc. Tím se cena za kus zase snižuje.

56cba6b1-2156-4f10-b75f-e57a5516f653

Obr. 1: Hotové desky.

Obr. 2: Další objednávka desek u ALLPCB.

Jak vytvořit GERBER data?

Více o tom, jak používat Eagle a vytvořit GERBER data se můžete dozvědět v následujícím článku: Co možná ještě nevíte o Eaglu.

Pro vytvoření GERBER souborů používám šablonu od PragoBoard. Nemůžu ji zde dát ke stažení, ale mohu dát odkaz, kde si šablonu můžete stáhnout.

Na této stránce dole https://www.pragoboard.cz/node/74.

Přispějte

Líbí se Vám projekt a rádi byste viděli na webu více podobných projektů? Můžete mi pomoct a darovat alespoň malou částku na vývoj. Učiníte tak pomocí formuláře v pravém sloupci, kde můžete poslat peníze prostřednictvím PayPal účtu nebo platební karty. Také pomůžete tím, že budete web nebo tento článek sdílet na sociálních sítích.  

 

 

Videonávod

 

 

Ukázky vyrobených desek u ALLPCB

5 thoughts on “Jak nejlevněji nechat vyrobit profi PCB desky plošných spojů v Číně?

 1. Kajetán

  Chtěl bych se zeptat, jsou schopní pracovat i s návrhem plošného spoje v PDF?

  1. admin Post author

   Zdravím, řekl bych, že v PDF to nepůjde. Potřebují data pro CNC v GERBER formátu. Ale zkusil bych jim napsat. U http://www.pcbway.cz jsem viděl, že jdou zadat data ve více formátech, tapříklad i EAGLE rovnou, tak pak zkusit třeba i tam :-).

  1. admin Post author

   Jak jsem odpovídal i na YouTube: Místní výrobci za polovinu s maskou a potiskem? Kdo třeba? Jinak přiznávám, že ceny se v Číně dost mění a chce to nejdříve projít více firem, než objednat. Já Teď objednávám spíše na JLCPCB nebo na PCBWAY. Ale často jsou různé akce a tak. A jinak já těch 5 kusů v pohodě použiju 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
1
Verified by ExactMetrics