cz flag en flag

Návštěva modelářského veletrhu Modellbau Messe 2018 ve Vídni – co nejlevněji na veletrh! (video+foto)

Několik let jsem navštěvoval modelářský veletrh Model Hobby v Praze a byl jsem vždy nadšený, ale letos jsem si řekl, že zkusím, jaké je to u našich sousedů v Rakousku. Německy bohužel neumím ani slovo a jejich oficiální stránky www.modell-bau.at bohužel nemají jiný jazyk než Němčinu. Pomohl strýček Google, ale i přesto nám vypadlo několik důležitých informací. Proto přináším článek, ve kterém kromě fotografií a videí z výstaviště najdete i postup, jak se na tento veletrh dostat, aby to nestálo víc, než je nutné.

Nejprve začneme tím, co vše na veletrhu najdeme. Na první pohled není příliš velký rozdíl mezi veletrhem Model Hobby v Praze a veletrhem Modellbau Messe ve Vídni. Na obou veletrzích najdeme modelová kolejiště, prodejce modelové  železnice, různá představení RC modelů a také prodejce. Kromě modelů jsou k zakoupení či představení různá modelářská “udělátka” pro různá odvětví. Rozdíl nastává teprve v rozloze celého veletrhu, který je mnohem větší a i za celé odpoledne (cca od 12 do 18 hodin) je problém vše projít. Kromě rozlohy rozdíly najdeme také v tom, co nabízejí jednotlivé stánky. Například prodejci nenabízejí jen své zboží, ale většina z nich má také na ukázku veliké kolejiště nebo alespoň několik nádherných modulů, které prodávají jejich zboží úplně samy. Dalším rozdílem, kterého si všimne především návštěvník z Česka či Slovenska, je cena vystavovaného zboží. Ačkoli většina vystaveného zboží se prodává s veletržní slevou, která nevypadá být malá, tak pro Českého či Slovenského návštěvníka to může působit i tak jako dost peněz. Ale i tak se najdou pěkné kousky za rozumnou cenu. Většina prodejců dokonce nabízí i bazarové zboží nebo doplňky, které nejsou u nás vůbec k sehnání (to hlavně považuji za velké plus a najde se opravdu velké množství takového zboží).

Co také hodně ovlivňuje čas strávený na výstavišti je několik dalších veletrhů, které probíhají současně a platí na ně zakoupená vstupenka na Modellbau Messe. Jedná se o veletrh zabývající se laděním (tuningem) automobilů a veletrh kreativity a různých kreativních doplňků či hotových produktů. I tyto veletrhy jsme v rychlosti prošli a přinášíme několik fotografií na ukázku. Mě osobně z těchto veletrhů nejvíce oslovil automobil K.I.T.T. ze seriálu Knight Rider, který jsem sledoval v dětství a stále jsem jeho velkým fanouškem.

Zakoupení vstupenek

Výrazně doporučuji zakoupit vstupenky na veletrh předem, pak stojí jen €9.50 místo €13. Platbu za vstupenky jsme provedli online kartou a vstupenky jsme měli vytištěné. Na vstupence je Qr kód, stačí jen vložit do turniketu a ten vás pustí dovnitř. Při nakupování vstupenek jsme zjistili, že je možné vyplňovaný formulář přepnout alespoň do angličtiny, což dost usnadnilo vyplňování.

Jak se na veletrh dostat – parkování

Před návštěvou veletrhu je důležité se rozhodnout, jakým dopravním prostředkem se na výstaviště dostaneme. Pro nás to bylo autem a tak jsme řešili parkování. Rozhodli jsme se zaparkovat přímo v garáži (parkovací dům) u výstaviště. Jednalo se přesně o “Parkhaus D”. Na webové stránce udávali cenu €9.50 na celý den, což byla pro nás přijatelná cena. Bohužel jsme si už nepřečetli dodatek, že je potřeba parkování zaplatit na výstavišti a ne v parkovacím domě, v automatu, jak by obvykle člověk očekával. Takže na výstavišti (v oddělení šatny) je třeba si vyžádat žlutý lístek na parkování, který stojí €9.50 a nedá se bohužel zaplatit kartou! Poté přijdete k automatu s parkovacím lístkem modrým, ten vyžádá platbu s hodinovou sazbou, po vložení žlutého lístku se platba jakoby zaplatí a vyjede zpět modrý lístek. Ten potřebuje k výjezdu z parkoviště. 

Video z veletrhu

Fotogalerie z veletrhu – modelová železnice

 

Fotogalerie z veletrhu – RC auta, letadla, drony a další…

 

Fotogalerie z veletrhu – ostatní

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics