cz flag en flag

Tak trochu zvláštní modelová výstava? Co vše bylo a co naopak nebylo na výstavě MODELLBRNO 2019

Jak již název napovídá, v článku se dozvíte, jak vypadala letošní výstava MODELLBRNO 2019, která se konala ve dnech 14. až 15. června na brněnském výstavišti (BVV). Sám jsem byl hodně zvědavý, co nám Brno nabídne a jestli to bude stát za to. Trochu jsem doufal, že by tady u nás v Brně mohla být také výstava podobná květnovým Pečkám, ale bylo tomu skutečně tak? Může se Pečkám vůbec něco rovnat?

První překvapení přišlo hned při vchodu na výstaviště, tentokrát se totiž na výstaviště šlo bočním vchodem přes pavilon E, protože zbytek výstaviště byl vyhrazený oslavám Masarykovy univerzity (MU), na které se platilo zvlášť vstupné. To mělo i za následek, že se špatně hledalo parkování (hlavně to neplacené). Tak tedy za vstupné 100 Kč na osobu, jsme měli přístup pouze do pavilonu B, kde se konala akce. I přesto jsme přímo před pavilonem měli možnost vidět výletní vlak tažený parní lokomotivou, který také patřil k oslavám MU. Před vstupem bylo i několik stánků s občerstvení za veletržní ceny.

Po vstupu do výstavního pavilonu bylo překvapením, na jak velkém prostoru se výstava konala a tak jsme doufali, že kromě výstavních statických modelů bude k vidění i hodně věcí s železniční tématikou, ale bohužel opak byl pravdou. Výstava byla především představením statických plastikových a papírových modelů s vojenskou, leteckou a automobilovou tématikou. Také bylo k vidění několik zajímavých diorámat a modelů se speciální tématikou jako například Star Wars nebo postavičky z her. Pro nadšence modelové železnice tam přece jen bylo něco k vidění, a to modulové kolejiště Brněnského klubu modelářů v měřítku H0. Jen byla trochu škoda, že za celou dobu, co jsme se po výstavě pohybovali, tak po celém kolejišti projela pouze jediná souprava. Také jsme objevili pár statických modelů s železniční tématikou, které byly opravdu propracované včetně patiny.

Kromě vystavovaných modelů bylo v hale i několik prodejců, ale zase se jednalo především o prodejce plastikových modelů letadel, aut a vojenské techniky, ale také se objevilo několik prodejců s modelářskými nástroji a doplňky, které se hodí i železničnímu modeláři. Jako bonus zde byly ukázky různé práce na modelech, například barvení modelu pomocí stříkací pistole paintbrush.

Závěr

Celkově jsem od výstavy čekal trochu více za zmíněné vstupné. Také plakáty výstavy říkaly, jak se jedná o mezinárodní výstavu, ale je pravda, že výstava nebyla přímo zaměřená na modelovou železnici a tak pro plastikové a papírové modeláře tam bylo na co koukat. Samozřejmě tato výstava vůbec nejde srovnávat s výstavami železničního modelářství a už vůbec ne s květnovou výstavou v Pečkách. Ale i tak nebylo špatné se tam projít a podívat se.

Na závěr jsem chtěl také sestříhat i nějaké video, ale když jsem zjistil, že jsem natočil akorát vstup a krátký rozhled po výstavní hale, tak to ani nemělo cenu. Řekl bych, že i fotografií je dost málo, ale alespoň ty jsem přidal.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics