cz flag en flag

Videonávod: Změna adresy digitální lokomotivy (zápis a čtení CV)

Poslední dobou se mi sešlo opravdu hodně dotazů, jak s digitální centrálou TCS změnit adresu lokomotivy, tak jsem se rozhodl, že k tomu natočím podrobný návod, který najdete v následujícím článku.

V tištěném návodu k digitální centrále TCS je pouze malá zmínka o tom, jak provádět zápis a čtení CV registrů, ale většinou je to pro začátečníky málo a tak je lepší postupovat podle videa. Proto následující video popisuje přesný způsob, jak změnit adresu lokomotivy pomocí zápisu do CV registru. Podle videa budete schopni zapsat adresu v rozsahu od 1 do 127, pro vyšší adresy nahlédněte do návodu ke svému dekodéru v lokomotivě. Adresa je obvykle zapsána v registru CV1

Důležité je, aby při zápisu a čtení CV byla na programovací koleji pouze jediná lokomotiva a nebyly k ní připojeny další dekodéry. Výstup pro programovací kolej je označený na centrále jako “PROG”. A běžný “DCC” výstup se při zápisu a čtení CV odpojí. Zároveň se na centrále rozsvítí tyrkysová LED.

Během čtení CV sebou může lokomotiva na koleji cukat – to je správné chování, dávám tím zpětnou informaci centrále. Stejně tak po dokončení zápisu do CV registru sebou musí lokomotiva cuknout. Pokud se tak nestane, proveďte zápis ještě jednou. Zápis do CV je možné provádět opakovaně. Stejně tak je vhodné čtení CV registru provádět vícekrát a tím ověřit, že výsledek je správný. Může se totiž stát, že lokomotiva bude mít zrovna špatný kontakt na kolejích a proto zápis či čtení neproběhne správně. 

 

Zakoupit digitální centrálu TCS můžete zde: Digitální centrála TCS

 

 

One thought on “Videonávod: Změna adresy digitální lokomotivy (zápis a čtení CV)

  1. Pingback: Jak přejít na digitál (DCC) [3]: Jak to celé zapojit a rozjet lokomotivu? – ZAVAVOV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
1
Verified by ExactMetrics