cz flag en flag

První opravy a autorádio

Asi před rokem jsem dostal Škodu Favorit rok výroby 1993 s tmavým interiérem.

Auto bylo ve výborném stavu, garážované a udrované, takže sezdálo, že nebude třeba s autem zezačátku nic dělat, ale později se ukázalo, že přeci jen několik základních oprav je nutné udělat. Protože jsem neměl žádné zkušenosti s auty, tak jsem favorita svěřil automechanikovi. Když jsem si pro auto přišel do servisu, tak jsem se nejprve vyděsil, co vše na autě provedli a pak mě vyděsila i cena.

 

Takže hned zezačátku byly provedeny tyto opravy:

  • Celková výměna brzd
  • kulové čepy

Hned jak jsem do auta poprvé sedl, tak jsem zjistil, že mi nevyhovuje jedna z důležitých vybavení auta – autorádio. Auto bylo vybaveno starým autorádiem, kde se stanice ladili ještě otáčením potenciometru. Ihned jsem zalistoval na Aukru a netrvalo dlouho a našel jsem skvělý výrobek značky Sencor.

Autorádio přehrává mp3, podporuje CD, USB flash disk, paměťové karty, má bluetooth handsfree a pak spoustu dalších dnes již běžných vychytávek. Už mi chybí jen jediná věc a tou je ovládání hlasitosti pod volantem.

 

 

Takže mým první zásahem do auta byla montáž autorádia. Tohle už jsem zvládl sám, i když i to se neobešlo bez menších potíží. Očekával jsem totiž, že odpojím staré autorádio a připojím nové, ale mýlil jsem se. Po odpontování starého rádia mi zbylo jen spousta drátů. Tak jsem musel zajet koupit konektory pro nové rádio a zapomocí páječky připájet dráty tak jak patří podle manuálu. Další potíž ale byla, že jsem chtěl autorádio spínat až po otočení klíčku. Dlouho jsem koumal jak to udělat abych nemusel lézt do spínací skříňky. Nakonec jsem napojil rádio na +12V na tlačítku pro zapnutí vyhřívání zadního skla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics