cz flag en flag

Centrální zamykání

Další vychytávkou do mého auta bylo centrální zamykání. Když jsem o tom četl na netu, tak jsem si myslel jak je to jednoduché. “Koupím univerzální sadu, a jednoduše ji namontuji.” Samozřejmě jsem koupil tu nejlevnější univerzální sadu od firmy Cobra a zase na Aukru.

Níže na obrázku vidíte, co vše sada obsahovala – 4 motorky, 2 ovladače, řídící jednotku, táhla, šroubky a vodiče, takže vlastně vše pro montáž.

 

 

 

I přes to, že tato sada je dostatečně vybavená, dnes už bych zvolil lepší sadu a to už i proto, že dálkové ovladače mají jen tlačítka zapnout a vypnout (chybí tlačítko zvlášť pro kufr) nebo tlačítko jen pro rozsvícení světe, ale tato sada byla nejlevnější.

Dlouho jsem montáž odkládal, protože jak jsem rozebral dveře, tak jsem zjistil, že nevím jak motorky uchytit. Nakonec jednou jsem se do toho pustil. Vyvrtal jsem díry pro motorek, táhlo jsem přichytil na původní táhla zamykání a vše fungovalo. Ale dnes (po roce) již vím, že jsem udělal několik chyb. Každou chvíli se táhla uvolňovali, musel jsem je dotahovat. Takže letos jsem si řekl, že takto to dál nejde. Nahradil jsem původní táhla zamykání za táhla které byly v sadě a na konci je zahnul, tak aby drželi v dírce, kde byli původní táhla. Kromě toho je velice důležité celé zámky promazat, aby motorky nebyly tolik namáhány a aby zamykání šlo hladce.

 

Fotografie:

14082010258 Na této fotografii je ukázáno uchycení motorku na zamykání ve dveřích spolujezdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics