cz flag en flag

První veřejná ukázka produktů TCS, digitálního ovládání z mobilu a také Bradavický Expres!

O víkendu 19. a 20. října proběhl v Brně na výstavišti veletrh Maiker Faire a já měl tu možnost se tam také ukázat. Nabral jsem tedy vše, co jsem doma našel a co by mohlo veřejnost zajímat. Vyšel z toho docela pěkný “stánek”, na který se nyní můžete podívat i Vy, kdo jste nemohli přijít.

Co bylo k vidění?

Jak jsem již psal před veletrhem v článku “Potkáme se na Maker Faire v Brně! Můžete si vyzkoušet centrálu i nový ovladač!“, tak hlavním úkolem bylo veřejně ukázat digitální centrálu TCS a také nový prototyp bezdrátového ovladače. K tomu jsem použil okruh kolejí se dvěma digitálníma lokomotivama. Jedna z lokomotiv byla Bradavický Expres z filmu Harry Potter, která je osazena zvukovým DCC dekodérem. Bohužel nebyl dostatečný klid, aby byly všechny zvuky dobře slyšet.

Každý návštěvník stánku si mohl stáhnout Android aplikaci a sám si ze svého telefonu vyzkoušet ovládat vlak, který byl právě na kolejích. Aby to bylo zajímavější, tak jsem návštěvníkům nikdy nedal plná práva, ale jen přístup k jedné lokomotivě. Samozřejmě na kolejích byla vždy jen jedna lokomotiva, ale v seznamu na SD kartě jich bylo více. Každý připojený uživatel tedy musel vždy počkat, než jsem mu potvrdil přístup a přiřadil lokomotivu k ovládání. Alespoň jsem si tím sám tuto funkci dostatečně otestoval.

Závěr a přínos veletrhu

Na závěr bych moc rád poděkoval všem, kteří se přišli podívat a vyzkoušet si ovládání vlaků jak z mobilního telefonu, tak i novým ovladačem. Dále bych také rád poděkoval za tuto příležitost, která byla velice přínosná a to především v tom, že jsem zjistil, jak intuitivní je ovládání mobilem a novým ovladačem. Spousta z Vás mi dala i zpětnou vazbu, co by bylo dobré vylepšit či změnit. Rád bych všechny tyto tipy zakomponoval do dalších aktualizací. Také mě samotného díky tomu napadlo několik vylepšení, tak se máte na co těšit.

Jestli někdo z Vás, kteří jste se o víkendu zastavili, máte jakékoliv návrhy na vylepšení, budu rád, když mi je napíšete do komentářů nebo pomocí kontaktního formuláře.

Ještě bych rád podotkl, že to byl taky pěkný zátěžový test jak pro centrálu, tak i Android aplikaci. Centrála spolehlivě fungovala 10 hodin bez jediného restartu a stejně tak Android aplikace na všech mých zařízeních.

Několik videí z veletrhu

Video ukazuje, jak na jednom okruhu ovládám dva vlaky současně.
Na videu je zachycen detail Bradavického Expresu se zvukem 🙂

Několik fotek

2 thoughts on “První veřejná ukázka produktů TCS, digitálního ovládání z mobilu a také Bradavický Expres!

 1. joer

  Hmm, bez toho aby som vám upieral že ste skonštruoval slušnú centrálu, mám 2 výhrady : Cena-Digikeijs je o viac ako 2000 Kč lacnejší a v podstate vie to isté ak nie viac, má vlastné moduly /S88 a iné, servis atd./
  Druhá výhrada-Podpora len Android zariadení čo je dosť velký hendikep, zvlášť keď vieme aký je OS Android roztrieštený, nepodporovaný od jednotlivých výrobcov Android vecí. Tam môže nastať časom problém s komunikáciou s vašou centrálou.
  Ale v pohode, držím vám palce. Modelár zo Slovenska.

  1. admin Post author

   Zdravím, děkuji za Váš názor a z určitého pohledu máte pravdu, centrála je o něco dražší než její konkurence, ale také levnější než jiní výrobci, kteří nenabízí ani polovinu toho, co moje centrála. Já sám si osobně myslím, že cenově je zařazená správně i když je pravda, že Digikeijs je levnější, ale má to i svá opodstatnění. V současném počtu, který vyrábím, bohužel nejsem schopen jít s cenou níže a také bych nestíhal vyrábět, kdybych prodával více kusů.

   Ohledně Androidu, tak s tím plně souhlasím, že tím ztrácím uživatele z iOS. Ale zase nejsem schopen investovat tolik peněz do zařízení od Apple, na kterých bych vyvíjel. Každopádně na tohle stále myslím a do budoucna bych moc rád i tohle vyřešil.

   Ještě jednou moc děkuji a rád bych ještě dodal, že nikoho do koupě nenutím a jsem jen rád, když mi každý řekne svůj názor a nebo opravdu zakoupí centrálu. Zatím se ke mě lidé i po roce vracejí s tím, že jsou nadšení.

   Admin a vývojář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics