cz flag en flag

Strašidelné město v H0? Postup stavby a hotový model na videu!

Ať už jste příznivcem dušiček, Halloweenu nebo jen máte rádi strašidla, podívejte se na strašidelné město v podzimním stylu i se strašidelným vlakem v měřítku H0.

Před časem jsem viděl skvělé video na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=-K4f35DR4o8), na kterém bylo strašidelné Halloweenské dioráma a to nás s přítelkyní inspirovalo k vytvoření něčeho podobného na kolejišti ZAVAVOV. Tady je video, jak to dopadlo a dále také popis toho, jak jsme toho docílili.

Halloweenské dýně

Halloweenské dýně jsou vytvořené přesně podle návodu na videu výše. Vytvářela je přítelkyně z modelovací hmoty, které se vypaluje v troubě. Některé dýně jsou obyčejné a některé jsou vyřezané a osvícené LED diodou 3mm.

Strašidelný strom

Strom také vytvářela přítelkyně z drátu, zase podobně jako na videu výše. Ovšem další postup se tentokrát lišil. Po umotání dostatečně velkého stromu byl pokryt modelovací hmotou a natřen hnědou barvou. Po zaschnutí jsme pokryli strom lepidlem Herkules a nasypali na něj hnědé piliny koupené na veletrhu v Německu.

Na hotový strom jsme ještě nalepili sovu, ptáka a veverku od Busch (H0 1153). Zvířátka bylo potřeba nejdříve nabarvit.

Balíky sena a vozík

Balíky sena i vozík jsou zakoupeny od firmy Wiking.

Vozík: Wiking 087943
Seno: Wiking 001607

Strašidelný vlak

Na dovolené v Německu jsme narazili náhodou na super strašidelné vagóny od společnosti Märklin, které se pro tyto účely skvěle hodily a tak jsme je koupili. Bohužel jsme zjistili, že jsou na tříkokolejnicový AC systém. U Vagónů bylo tedy potřeba vyměnit kolečka a ještě izolovat držáky koleček. Vagóny ve tmě svítí po nasvícení, ale já je trochu předělal a přidal světelné efekty, které spíná dekodér uvnitř. Dva vagóny jsou osobní (Märklin 48620), ve kterých je navíc LED připomínající efekt ohně a jeden Vagón je s uhlím (Märklin 44232), kterému jsem přidal LED s efektem dýchání. Jak to vypadá se můžete podívat na videu níže.

Společnost Märklin ještě prodává i lokomotivu (Märklin 36872) k těmto vagónům, ale tam už by předělání bylo nejspíš složitější, tak jsem ji nekupoval.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics