cz flag en flag

Vydejte se za vláčky do Žďáru nad Sázavou – my už jsme tam byli

V sobotu 13. dubna 2019 jsme navštívili Modelové Království ve Žďáru nad Sázavou a přinášíme několik základních informací i s videem. Více se dozvíte v následujícím článku.

Již nějakou dobu jsme se chystali navštívit modelové království ve Žďáru, ale teprve teď přišel ten správný čas a tak jsme sedli do auta a vyrazili na výlet. Navigace nás dovedla na určené místo – ke kulturnímu domu ve Žďáru, kde se dalo i pěkně a zadarmo zaparkovat. Nevěděli jsme přesně, kde je boční vchod kulturního domu a bohužel ani žádné ukazatele v okolí nebyly, ale i přesto jsme vchod našli velice rychle. Hned poté, co jsme vešli do budovy, byly všude ukazatele na modelové království.

Motivy vláčků na sebe nenechali dlouho čekat a i když jsme ještě neviděli kolejiště, hned nás zaujala spousta suvenýrů i zpracování vchodu do místnosti. Vše je laděno opravdu moc pěkně a zajímavě. Velké překvapení přišlo teprve u pokladny, kde kromě vstupného jsme museli zaplatit i za možnost pořizovat fotografie a videa. I když to bylo pouhých 20Kč, tak to člověka v dnešní době trochu překvapí. Další překvapení přišlo hned po zaplacení a to návleky na boty. Navštívili jsme opravdu spoustu různých výstav a podobných akcí, ale návleky jsme viděli opravdu poprvé.

No nebudeme už tolik negativní a přesuneme se konečně do místnosti s kolejištěm. Místnost není příliš veliká, ale pozitivem je, že kolejiště je postavené po celém obvodu a kolem kolejiště je pevné zábradlí, o které se dá pěkně opřít. Na své si přijdou i děti, pro které je připravená podél celého kolejiště lavice, aby si na ni mohly stoupnout a lépe viděly. Kromě kolejiště je v místnosti spousta dalších drážních prvků, které můžete vidět jak na videu níže, tak i na fotografiích. Na zdi také visí veliká televize, kde se promítají různé záběry z kamer.

Kolejiště je opravdu velice hezky zpracované, plné různých detailů a pohyblivých scén. Během celé návštěvy jsme si všimli, že se mění průběžně soupravy, které jezdí po kolejišti. Bylo k vidění opravdu spoustu vlaků. Aby jsme něco nepřehlédli, tak po celou dobu jsme byli upozorňováni “komentátorem”, co se kde zrovna děje a na co se máme zaměřit. Tohle určitě spousta lidí ocení a oživí to celou návštěvu.

Na závěr si nezapomeňte koupit nějaký ten magnetek či hrníček v suvenýrech. Pro ty, co chtějí utratit více peněz jsou k zakoupení i lokomotivy domečky a další doplňky vhodné pro stavbu modelového kolejiště.

Více informací o cenách a otevírací době naleznete na oficiální stránce výstavy: http://www.mkzdar.cz

Video z výstavy

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
1
0
Verified by ExactMetrics