cz flag en flag

Kam za modelovou inspirací? No přece na veletrh! A tentokrát do Lipska na Modell-Hobby-Spiel

Letos poprvé jsme vyrazili na veletrh až do německého města Lipsko, kde se konal na výstavišti modelářský veletrh Modell-Hobby-Spiel. Dříve jsme podobné veletrhy navštívili třeba v Praze nebo ve Vídni, tak jsme trochu očekávali, jak taková akce může vypadat, ale i přesto jsme byli překvapeni rozlohou tohoto veletrhu i celého výstaviště.

Jako obvykle jsme si vstupenku koupili předem online, letos to ani nešlo jinak z důvodu opatření kvůli Covidu. Tyto opatření jsme poznali i hned u vstupu, kde nám zkontrolovali očkovací certifikát a poté nás teprve pustili do areálu výstaviště, kde nám zkontrolovali vstupenku. Trochu neobvyklá byla kontrola vstupenky i při opuštění veletrhu, ale to naštěstí nebyl žádný problém. Pozitivem bylo, že vstupenka obsahovala i jízdenku na MHD na cestu na veletrh i zpět z něj, což se nám hodilo, protože jsme byli ubytováni v hotelu v centru.

Hned po vstupu na veletrh nás překvapil ten obrovský prostor vstupní haly, kde se už konala první část veletrhu – cyklistika na U rampě a další podobné aktivity. Dále v této hale bylo i občerstvení. Veletrh byl poté dál rozdělen do dalších třech hal podle zájmu (Modelová železnice a modelaření, Hry a hračky, Kreativita). Nás zaujala hlavně hala 3, kde byla modelová železnice, modely aut a RC modely. Projít tuhle halu zabralo tolik času, že jsme to ostatní už jen proletěli.

Na veletrhu se objevili novinky různých výrobců, ale také inspirace v podobě modelových kolejišť a diorámat. Také bylo k zakoupení velké množství nových i použitých modelů, detailů do kolejiště, modelovacího materiálu a dalších doplňků jako třeba nářadí a to vše za přijatelné veletržní ceny. Kromě modelové železnice zaujaly i kovové modely aut a RC modely. Vybrané zajímavé části veletrhu můžete vidět na videu níže.

Asi největším překvapením bylo, že součástí veletrhu byl skutečný vůz DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti, což potěší většinu fanoušků sci-fi filmů. Krátké video tohoto speciálního vozu a fotografie můžete také vidět na konci videa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics