cz flag en flag

Potkáme se na Maker Faire v Brně! Můžete si vyzkoušet centrálu i nový ovladač!

Jak jistě mnozí víte, v Brně se bude konat Mini Maker Faire, kde se představí různí bastlíři a kutilové. Většinou se jedná o nějaké workshopy nebo si ty vynálezy a produkty můžete nějak vyzkoušet. A já jsem se rozhodl, že chci být u toho a poprvé vystoupit ze svého osobního prostoru a veřejně ukázat své produkty pro modelovou železnici.

A co teda uvidíte?

Rád bych v první řadě veřejně a prakticky ukázal Digitální centrálu TCS, která bude ovládat několik vlaků na provizorním kolejovém okruhu v měřítku H0. Kromě toho bych rád ukázal různé způsoby řízení kolejiště – od mobilního telefonu s Androidem až po nový prototyp bezdrátového ovladače, na který se všichni tak těšíte.

Nejde jenom o to, co uvidíte, ale pro ty z Vás, kteří budou mít staženou Android aplikaci k centrále, tady bude možnost se připojit a na svém telefonu si přímo vyzkoušet jízdu jednoho z vlaků. Samozřejmě bude také záležet na tom, kolik lidí o tohle bude mít zájem, aby se netvořily příliš fronty, ale pevně věřím, že se dostane na každého.

Kdy a kde to teda bude?

Maker Faire v Brně bude o víkendu 19. a 20. října na Brněnském výstavišti. Více informací se dozvíte také na oficiální stránce https://brno.makerfaire.com/, kde se můžete podívat i jaké projekty budou k vidění.

Je něco, co by jste ještě rádi viděli?

Pokud existuje něco z mé dílny, co bych měl ještě vzít sebou nebo máte nějaké otázky, klidně mě kontaktujte nebo tady napište komentář.

O čem ještě uvažuji?

Přemýšlím, jestli vzít třeba RaspberryPi na kterém bych rozjel RocRail a na monitoru ukázal, jak se ovládá kolejiště i na tomto programu. Bohužel bych mohl ukázat jen krátkou kolej, protože nebudu mít sestavené kolejiště se senzory na tuto akci. Budu vůbec rád, když se mi podaří vymyslet nějaký okruh a sehnat na to levně koleje.

Chcete mě podpořit?

Pokud máte nějaké nutkání mě podpořit, budu samozřejmě velice rád a nemusí to být jen finanční částka. V první řadě stačí sdílet tento článek mezi své přátele, aby se informace dostala ke všem lidem, které to zajímá.

Dále například sháním okruh kolejí s podložím v H0, do kterého bych chtěl vložit i originál přestavníky a dekodéry pro výhybky. Pokud by někdo o něčem věděl nebo mu okruh ležel doma nevyužitý, třeba se nějak domluvíme.

Také bych rád udělal třeba reklamní propisky, ale po cenových kalkulacích reklamních společností si nic takového momentálně nemohu dovolit. Proto zkouším oslovit Vás, lidi, kteří mě mohou nějak podpořit, máte-li nějakou možnost, jak tohle zařídit i třeba s rozumnou slevou, budu velice rád.

Moc děkuji a těším se, až se potkáme 🙂

One thought on “Potkáme se na Maker Faire v Brně! Můžete si vyzkoušet centrálu i nový ovladač!

  1. Pingback: První veřejná ukázka produktů TCS, digitálního ovládání z mobilu a také Bradavický Expres! – ZAVAVOV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics