cz flag en flag

Výstava modelové železnice, která opravdu “stojí za to”!

Jak bych dneska popsal tuto moji zkušenost? No pokusím se začít tím, o kterou výstavu vlastně jde. Tak tedy dnes (v neděli 25.8.2019) jsme se vypravili zkouknout výstavu s názvem “180 let s vláčky” do Břeclavi. A jak to dopadlo? No posuďte sami v následující reportáži.

Co potřebuji vědět před návštěvou výstavy?

Jak se můžete přesvědčit v kalendáři jednotlivých akcí, tak se objevila jedna výstava vláčků a železnice v městě Břeclav a to přímo v Muzeu pod vodárnou. Tohle muzeum osobně moc neznám, ale tak říkal jsem si, nemůže to být přece tak špatné. Výstava je otevřená od úterý do neděle od 10 do 17 hodin a to až do 15. září 2019.

No prvně jsem zapátral po vstupném, které činí 70 Kč za dospělou osobu, 40 Kč za studenta nebo dítě od 6ti let (děti do 6 let jdou zdarma). Pak mě také zajímalo, jestli je možné v okolí zaparkovat – ano je. Před muzeem je asi 6 parkovacích míst, které patří muzeu, ale na pokladně si vyptejte parkovací lístek za okno. V neděli odpoledne tyto místa byla volná, takže s parkováním nebyl problém.

A jak to na výstavě vypadalo?

Moc rád bych Vám zde ukázal několik fotografií nebo i video, ale bohužel je zakázáno šířit jakékoliv fotografie a videozáznamy a byl jsem vůbec rád, že jsem mohl udělat pár fotek jako památku pro vlastní potřebu. Tohle mě docela dost zklamalo, že vlastně nechtějí udělat reklamu. Ale na druhou stranu to dává smysl. Za 70 Kč vstupného vlastně skoro nic nedostanete! Jedná se o jednu menší místnost, kde jsou tři malá kolejiště a pár vystavených modelů. Kolejiště Vám paní pokladní pustí na chvíli na požádání, kde vláček jezdí pořád dokola. Tohle je opravdu veliká škoda. Pak uvidíte několik menších vitrínek s modely vláčků a jeden roh místnosti dobově vyzdobený. No posuďte sami, stojí Vám to za 70 Kč vstupného? Ba dokonce za vstupné pro celou rodinu? Asi jsem se rozmazlil různým ježděním klubů a nebo prostě ta výstava měla stát do 50 Kč. Je mi opravdu líto, že nemohu napsat něco pozitivního, ale nic takového jsem si tentokrát neodnesl.

Malá reportáž z YouTube

Aby jste ale nebyli zklamaní, tak jsem získal odkaz na reportáž, kterou někdo na této výstavě natočil. Pevně doufám, že se autor nebude zlobit, když video zveřejním. Video patří uživateli Fenixtvbv na YouTube. Ve videu je vlastně k vidění vše, co uvidíte ve skutečnosti 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
1
0
Verified by ExactMetrics