Kufříkové kolejiště Z – 1. díl [Úvod]

Před časem jsem dostal takový nápad, postavit malinké kolejiště do kufru. Říkal jsem si, jak to bude pěkné a vhodné na různé výstavy. Zároveň to taky má sloužit k prezentaci digitální centrály TCS (Digitální centrála TCS). Nezůstalo však jen u nápadu a pustil jsem se do realizace. Postup realizace bych rád dokumentoval jak na YouTube kanále, tak i prostřednictvím článků na webu.

Pro kolejiště jsem zvolil měřítko Z, protože je dostatečně malé a do kufru by se mělo vejít. Avšak podle mého prvního návrhu, bych potřeboval kufr obrovských rozměrů a takový se nedal sehnat. Zkoušel jsem tedy nechat spočítat cenu kufru na zakázku. Poté, co jsem zjistil, že by kufr stál kolem 5 000 Kč, tak jsem myslel, že tento nápad už ani realizovat nebudu. 

Ale nedalo mi to a hledal jsem různé kufry na bazarech, až jsem něco našel. není to kufr úplně podle představ, hlavně jeho stav není zrovna nový, ale to se určitě vše bude dát vylepšit. Také rozměry kufru neodpovídali mému prvnímu návrhu kolejiště, a tak došlo k několika změnám. 

Mezitím jsem objednal koleje a taky sháněl lokomotivu. Na prezentaci centrály TCS je samozřejmě potřeba lokomotiva digitální a nejlepší by byla se zvukem. Zase jsem narazil na cenu, ale pořád jsem měl strach z digitalizace. Sice už jsem pár lokomotiv digitalizoval, ale vždy to bylo jen v měřítku H0. I přesto jsem to risknul a zakoupil starší analogovou lokomotivu. Vzal jsem levný čínský dekodér a pustil se do digitalizace. No nebyla to žádná sranda, ale povedlo se. Sice bez zvuku, ale lokomotiva jezdí skvěle. Však můžete posoudit sami na přiloženém videu.

One thought on “Kufříkové kolejiště Z – 1. díl [Úvod]

  1. Pingback: Jak přejít na digitál (DCC) [2]: Jak na výběr komponent? – ZAVAVOV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
0
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics