cz flag en flag

Zábava pro děti i dospělé – Parní Olympia 2018

V sobotu 2.6.2018 jsem se zúčastnil každoroční akce Parní Olympia 2018, která se konala za nákupním centrem Olympia v Brně. Jednalo se především o setkání železničních modelářů větších měřítek, kteří přivezli své vlaky a jezdily po parkové dráze. Pojďme se blíže podívat na průběh celé akce.

Parková dráha za Olympií je v provozu každý víkend od května do října a je přístupná veřejnosti. Celá trať měří přibližně 1500 m a jedna cesta trvá asi 12 minut. Za tento čas projedete vláčkem celý park za Olympií. Celá trať je pěkně zasazena do celého objektu tak, aby nenarušila okolí a zároveň i bylo něco k vidění. Jako poslední novinkou je například nádherný železniční most. Také je k vidění několik železničních přejezdů přes cestičky parku. Pro děti i dospělé je to pěkná projížďka vláčkem. 

Parní Olympia je však něco víc, než jen projížďka vláčkem. Modeláři si sem přivezou své mašinky a také na nich vozí lidi. V tu chvíli jezdí jeden vláček za druhým a různě se potkávají, houkají a dýmí. Je to skutečně nádherná podívaná a také si užijete spoustu zábavy. Video z celé akce můžete vidět níže.

Součástí akce Parní Olympia je také přehlídka různých parních strojů, jako například parní válec, kterým se můžete dokonce i projet nebo demonstrace hašení požáru parním hasičským vozem. 

Video

 

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
0
0
1
0
0
0
0
0
Verified by ExactMetrics