cz flag en flag

Přestavování výhybek? Se servo-přestavníkem z DCCdoma – žádný problém!

Již před časem jsem napsal článek Přestavník pro výhybky snadno a levně, kde jsem popisoval návod, jak si udělat vlastní držák na servo pro přestavování výhybek. Již je to nějaká doba a přestavníky na mém kolejišti fungovaly skvěle. Bohužel s novými lokomotivami přišel čas na napájení srdcovek výhybek a to s mým řešením nebylo tak jednoduché. Proto jsem se rozhodl předělat všechny přestavníky na řešení pana Krále z DCCdoma.

Ono to není tak úplně řešení pana Krále (DCCdoma), přestavník vymyslel Josef Němeček (https://www.navestidla.cz/news/univerzalni-servoprestavnik/), který také na svých stránkách přestavník prodává. Já však zakoupil stavebnici zde: http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/g67.Stavebnice+p%F8estavn%EDku+bez+serva+a+struny.html.

Hlavní důvod, proč jsem zakoupil stavebnici z DCCdoma byl, že je cenově dostupná a obsahuje koncové spínače. 

Ke stavebnici je i návod od pana Krále, ale komu by to nestačilo, tak jsem natočil video, na kterém je přesný postup sestavení, umístění a nastavení přestavníku. 

K přestavování výhybek je použitý servo dekodér (http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/index.php?s=product&id=162) a Digitální centrála TCS.

 

3 thoughts on “Přestavování výhybek? Se servo-přestavníkem z DCCdoma – žádný problém!

  1. Pingback: Postavte si ovládací panel i na digitálním kolejišti – s TCO a centrálou TCS to zvládnete během několika minut! – ZAVAVOV

  2. Pingback: Pozor vlak! Železniční přejezd se závorami AŽD v H0 i se zvukem! + NÁVOD A VIDEO – ZAVAVOV

  3. Pingback: Jak přejít na digitál (DCC) [2]: Jak na výběr komponent? – ZAVAVOV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

0
1
1
1
0
1
0
0
0
Verified by ExactMetrics